Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier ) już od 150,00 zł.
O nas

Wydawnictwo Bona to krakowska niezależna oficyna wydawnicza, ceniona przede wszystkim za piękne wydania literatury dziecięcej.

Wśród naszych książek należne miejsce znalazły światowe klasyki, takie jak: Skrzaty Wila Huygena (ilustracje Riena Poortvlieta), Mały Duszek Otfrieda Preusslera (ilustracje F. J. Trippa) czy wreszcie Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla (ilustracje Tove Jansson) w nowym przekładzie prof. Elżbiety Tabakowskiej, ale i pozycje współczesne: niemiecki cykl Pan Brumm Daniela Nappa czy Tato Markusa Majaluomy.

Szczególną uwagę przykładamy do obrazowej części każdej z naszych książek. Cenimy sobie przede wszystkim współpracę z polskimi mistrzami ilustracji, do których nie wahamy się zaliczyć: Aleksandry Cieślak (Złe sny, Świńska książeczka), Konrada Świtały (Zwierzątka), Ady Bystrzyckiej (ilustracje do W aeroplanie Juliana Tuwima), Katarzyny Bajerowicz (ilustracje do Krabata, Bajek przez telefon) i innych, z którymi mieliśmy dotąd przyjemność współpracować. Świadczą też o tym następujące nagrody:
- „Książka Roku” Polskiej sekcji iBBY 2012: Wyróżnienie Graficzne dla Złych snów Aleksandry Cieślak;
- „Książka Roku” Polskiej sekcji iBBY 2013: Wyróżnienie Graficzne dla Zwierzątek Konrada Świtały;
- Nagroda Literacka im. Leopolda Staffa 2015 w kategorii Literatura dla dzieci i młodzieży dla Maciusia i Dziadka Roberto Piuminiego z ilustracjami Eweliny Wajgert.

Nie zamierzamy jednak zdobywać czytelniczych serc liczbą wydawanych publikacji. Naszym priorytetem jest jakość edytorska oraz staranny dobór pozycji, bo na własnym przykładzie wiemy, jak ogromny wpływ na późniejsze życie mają książki czytane w dzieciństwie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl